Zestaw kosiarek GigaCUT w teście niemieckiego magazynu AGRARTECHNIK

Zestaw kosiarek GigaCUT w teście niemieckiego magazynu AGRARTECHNIK

Tłumaczenie artykułu:

Współpraca z firmą Saphir zaowocowała umocnieniem pozycji polskiego producenta na rynku niemieckim.  Przygotowaliśmy test zestawu kosiarek dyskowych GigaCUT o  szerokości koszenia 8,6 m, a jest to już „klasa królewska”. Atrakcyjne wyposażenie standardowe i dwuletnia gwarancja na kosiarki i wszystkie maszyny zielonkowe to tylko niektóre atuty przemawiające na korzyść maszyn SaMASZ.

 

 

 

Zaczynając 30 lat temu od produkcji kopaczki do ziemniaków, dzisiaj firma SaMASZ specjalizuje się w kosiarkach i maszynach do zbioru zielonki, kosiarkach bijakowych i produkcji pługów śnieżnych.

 

Zestawy koszące GigaCUT o szerokościach roboczych 8,60 m i 9,40 m prezentują się bardzo atrakcyjnie. Szczególnie wyróżniają się idącymi w parze: wysoką wydajnością, atrakcyjną ceną oraz możliwością dopasowania wyposażenia dodatkowego, w zależności od warunków roboczych.

Naszą maszynę udało się przetestować nie tylko na łąkach ale również przy koszeniu pszenżyta co ułatwiły  nam zainstalowane transportery pokosu.

Z dużą ilością plonu maszyna radziła sobie bardzo dobrze. Podczas pracy w pszenżycie ciągnik powinien posiadać moc minimalną 250 KM. Podczas koszenia trawy 200 KM jest wystarczające aby uzyskać optymalną jakość pracy. Kosiarki tylne zawieszone są centralnie. Listwa tnąca jest identyczna jak w kosiarce czołowej. Wysokość koszenia regulowana jest w zakresie od czterech do siedmiu centymetrów. Wszystkie dyski tnące posiadają zabezpieczenie antykamieniowe. Aby wymienić noże, należy ustawić je w pozycji do przodu, dzięki systemowi szybkiej wymiany, możemy tę operację przeprowadzić  w kilka sekund.

 

Więcej na temat testu znajdą Państwo w wydaniu sierpniowym pisma rolniczego AGRARTECHNIK lub pod adresem:


http://agrartechnik.agrarheute.com/samasz-maehwerk-im-maschinentest