Nowy przetrząsacz karuzelowy ciągniony P10-1200

10.10.2017

Nowy przetrząsacz karuzelowy ciągniony P10-1200

 

 

   

Nowy model przetrząsacza SaMASZ podobnie jak pozostałe pozwala uzyskać wysoką czystość paszy. Przy dwunastometrowej szerokości roboczej jest w stanie w ciągu jednej godziny równomiernie przetrząsnąć zielonkę na blisko 14 ha powierzchni. Bliskie mocowanie kół względem palców przetrząsacza umożliwia doskonałą adaptację do ukształtowania podłoża, zabezpieczając tym samym przed zanieczyszczeniem pokosu glebą.

 

Dodatkowo wyposażenie w hydraulicznie rozkładany ekran wpływa na wyeliminowanie strat zielonki podczas przetrząsania na skraju pola. Duży kąt nachylenia karuzel gwarantuje bardziej stromą trajektorię lotu pokosu, dzięki czemu zostaje całkowicie odwrócony i dobrze napowietrzony, co zapewnia szybsze schnięcie roślin. Wirniki robocze o odpowiednio dobranej średnicy zapewniają równomierne przetrząsanie, nawet w przypadku ciężkich roślin.

 

Maszyna jest łatwa w transporcie, co zapewnia opatentowany przez konstruktorów SaMASZ centralny mechanizm składania. Ciągniony charakter maszyny sprawia, że może być agregowana z ciągnikami o niewielkiej mocy. Solidna i nowoczesna konstrukcja układów jezdnych zapewnia łatwość manewrowania oraz stabilność podczas znacznych prędkości transportowych. Proces ustawiania odległości palców roboczych od podłoża może odbywać się bez wysiadania operatora z ciągnika.

   

 

 

 

   
Typ kosiarki P10-1200

Szerokość/wysokość transportowa [m]

2,80 / 1,40
Liczba wirników [szt.] 10
Wymagana ilość przyłączy hydraulicznych 2 x dwustronnego działania
Wydajność robocza [ha/h] ~5,6 ha/h
Liczba ramion wirnika [szt.] 6
Średnica wirnika [cm] 160
Obroty WOM [obr./min] 540
Kategoria zaczepu belka polowa
Zalecana moc ciągnika [KM] od 80
Ogumienie 18 x 8,5 - 8 (jezdne)
Masa [kg] 2120
Wał napędowy (WPT)

ciągnik - przetrząsacz: ze sprzęgłem ciernym,

wbudowany: ze sprzęgłem jednokierunkowym

 

 

 
Copyright © 2009 SaMASZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zaprojektowane przez JAWAS Jakub Wasilczuk