01.01.2015
Kategoria:
Wydrukuj

SaMASZ to jeden z czołowych europejskich producentów maszyn rolniczych z 39-letnim doświadczeniem.

Z życia firmy:

SaMASZ we współpracy z Politechniką Białostocką prowadzi intensywne prace badawczo-rozwojowe nad rozwiązaniami inteligentnych systemów autodiagnostyki maszyn rolniczych w ramach projektu Prace badawczo-rozwojowe nad zespołem maszyn rolniczych do zrównoważonego zbioru zielonki z wykorzystaniem inteligentnych technologii firmy SaMASZ wspierających koncepcję Doliny Rolniczej 4.0 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem tego projektu jest opracowanie innowacyjnych maszyn pozwalających na prowadzenie zrównoważonego, precyzyjnego rolnictwa wyposażonych w inteligentne systemy diagnostyczne pozwalające zapewnić stałą gotowość maszyn do pracy agrotechnicznych.

W minionym sezonie 2022/2023 aktywnie uczestniczyliśmy w targach krajowych i międzynarodowych, organizowaliśmy szkolenia dla dealerów z całego świata. SaMASZ zdobył prestiżowe nagrody i wyróżnienia m.in Certyfikat ISOBUS. Nie brakowało również sukcesów SaMASZ Rally Team. Oto krótkie podsumowanie wydarzeń z ostatniego sezonu.

Liczne targi krajowe i zagraniczne, szkolenia handlowców dilerów w ramach Akademii SaMASZ, wizyty gości w fabryce w Zabłudowie, nagrody i wyróżnienia oraz sukcesy SaMASZ Rally Team – tak można podsumować sezon 2021/2022. Zobaczcie skrót najważniejszych wydarzeń z minionego sezonu.

Szeroka oferta maszyn SaMASZ prezentowanych podczas wystawy Agro Show 2022 w Bednarach. O naszych nowościach, dziennikarzom Wiadomości Rolniczych Polska, opowiedział Andrzej Panasiuk Zastępca Dyrektora Ośrodka Badawczo-Rozwojowego SaMASZ.

Pługi odśnieżne, posypywarki, kosiarki bijakowe, ramiona wysięgnikowe i głowice robocze! A do tego porady ekspertów oraz pokazy pracy maszyn – tak wyglądały Manewry Komunalne SaMASZ, które już po raz trzeci zorganizowaliśmy przed siedzibą naszej firmy. Zobaczcie, jak było!

Obejrzycie relację z Manewrów Łąkowych zorganizowanych wspólnie z firmą Kracik w Nowym Targu. Zobaczcie, jak nasze maszyny spisały się podczas pokazów.

Pokazy pracy maszyn do zbioru zielonki, porady eksperckie, rozmowy z handlowcami, zwiedzanie fabryki i wspólne grillowanie - tak w skrócie wyglądały Manewry Łąkowe w Zabłudowie.

Relacja z pokazów pracy maszyn SaMASZ zorganizowanych z firmą Agromep S.A. w Suminie (woj. kujawsko-pomorskie).

Jak wygląda proces produkcji naszych maszyn? Jakie inwestycje realizujemy w fabryce? W jaki sposób dbamy o wysoką jakość produkowanego sprzętu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w rozmowie dziennikarzy Wiadomości Rolniczych Polska z Szefem Produkcji Adamem Nazarukiem i Kierownikiem Działu Wspomagania Jakości SaMASZ Łukaszem Korenkiewiczem.

22.10.2021 r. zorganizowaliśmy VII Doroczny Zjazd Dilerów SaMASZ, podczas którego podsumowaliśmy sezon sprzedażowy 2020/2021 oraz nagrodziliśmy naszych najlepszych dilerów i handlowców.

Kosiarki bijakowe, ramiona wysięgnikowe, głowice robocze do ramion wysięgnikowych, a także nowości produktowe - posypywarki IceSTORM można było zobaczyć podczas II Manewrów Komunalnych, zorganizowanych we wrześniu 2021 r. przy siedzibie firmy SaMASZ w Zabłudowie. Wydarzenie było doskonałą okazją do zapoznania się z naszą ofertą maszyn komunalnych, a także obserwacji ich w trakcie pracy.

Event integracyjny? Oczywiście, że TAK! W SaMASZu dajemy z siebie wszystko, nie tylko w pracy - podczas zabawy też. Był Zenek, Buenos, taniec, muzyka, śpiew, konkursy... grill&beer, zresztą czego nie było... zobaczcie sami!

W czerwcu 2021 r. wspólnie z podlaskimi dilerami MAX-ROL, Agro Rolnik Śniadowo, Fricke Podlasie i KS AGRO w Zabłudowie zorganizowaliśmy pokazy pracy maszyn zielonkowych: kosiarek, przetrząsaczy, zgrabiarek SaMASZ oraz ciągników rolniczych czołowych marek - Deutz-Fahr, John Deere i Zetor. Podlascy rolnicy mieli okazję zobaczyć, jak pracują zestawy ciągników z maszynami zielonkowymi.

Uroczyste otwarcie II Hali Ośrodka Badawczo-Rozwojowego SaMASZ odbyło się w połowie czerwca 2021 r. Rozbudowa hali o kolejne 667m² umożliwiła pracę nad prototypami większych i bardziej złożonych modeli maszyn.

Wspólnie z naszym dilerem Fricke w Pasłęku zorganizowaliśmy Manewry Łąkowe. Zaprezentowano na nich m.in. flagowy zestaw kosiarek GigaCUT 861 STH z KDF 341S. Podczas pokazów maszyn można było także zobaczyć i przetestować kosiarki dyskowe: XT 340, KDF 300, KT 301 H, TORO 342, Sambę 300 F, Sambę 320, przetrząsacz P6-771 oraz zgrabiarki: 2 – karuzelową Z2 840H i grzebieniową Twist 600 P. Maszyny pracowały w towarzystwie ciągników marki John Deere, ładowarek marki Kramer oraz owijarek do bel marki Tanco.

W firmie pracuje siedmiu żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Antoni Stolarski, prezes SaMASZ, mówi o nich: „Posiadają szeroką wiedzę ogólną, wojskową i techniczną. To moi najlepsi pracownicy”.

We wrześniu 2020 r. przed siedzibą naszej fabryki w Zabłudowie, po raz pierwszy zorganizowaliśmy Manewry Komunalne. Wydarzenie było doskonałą okazją do zapoznania się z naszą ofertą maszyn komunalnych – kosiarek bijakowych, ramion wysięgnikowych, a także w pługów.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem "SaMASZ - Pasja, Profesjonalizm, Zaangażowanie". Dowiedzą się Państwo z niego co nas napędza do działania.

W czerwcu odpowiedzieliśmy na wezwanie i wzięliśmy udział w akcji #Gaszyn Challenge, żeby wesprzeć Kubusia, który walczy z ciężką chorobą. Zobaczcie jak pompowaliśmy dla niego i zachęcamy do wpłacania datków na jego leczenie: https://www.siepomaga.pl/kubus

W miesiącach maj - czerwiec częściej pojawialiśmy się w telewizji. Zachęcamy do zapoznania się z naszym najnowszym spotem telewizyjnym.

Mimo kryzysowej sytuacji na świecie, nasza fabryka się nie zatrzymuje. Na dowód tego, zachęcamy do zapoznania się z materiałem pokazującym jak działamy w czasie pandemii.

Zadaj pytanie