29.04.2022
Kategoria: Wydarzenia
Wydrukuj
O dodatkowe 4 tys. m² powiększyła się hala produkcyjna fabryki SaMASZ. Nasze maszyny będą teraz produkowane na powierzchni 30 tys. m².

Nową część fabryki już w najbliższych tygodniach wyposażymy w nowoczesny system do laserowego cięcia blach, który składa się w automatyczny magazyn, dwa lasery, dwa systemy załadunkowo-rozładunkowe oraz dwa systemy sortowania wyciętych detali. W nowej hali zostaną posadowione także prasy krawędziowe. Niektóre z nich przeniesiemy z obecnej lokalizacji a dwie kolejne prasy zostaną zakupione w ramach prowadzonej inwestycji. Nowością będzie stworzone pierwszego w firmie zrobotyzowanego stanowiska do gięcia blach na jednej z pras krawędziowych.

Obecnie lasery umożliwiają wykonanie tylko 60% naszych potrzeb – 40% wykonujemy w kooperacji. "Dzięki inwestycji, nasze możliwości w wycinaniu laserowym zwiększą się, już po pierwszym z dwóch etapów, o ponad 120%. Rozbudowa hali i zainstalowanie nowych maszyn to możliwość realizowania wszystkich potrzeb we własnym zakładzie." - Leszek Szulc, Dyrektor ds. Technicznych i Produkcji.

Do nowo wybudowanej część hali zostanie także przeniesiony magazyn detali i półfabrykatów, który obecnie posadowiony jest w hali spawalni. Dzięki zwolnieniu miejsca na spawani będziemy mogli, zwiększyć możliwości spawalnicze, poprzez posadowienie tam kolejnych stanowisk zrobotyzowanych i manualnych do spawania.

Zadaj pytanie