27.06.2022
Kategoria: Nagrody i wyróżnienia
Wydrukuj
Komisja konkursowa doceniła innowacyjną konstrukcję naszej zgrabiarki podbieraczowo-taśmowej podczas XXVIII Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym w Szepietowie.

Tragi w Szepietowie to dwudniowe święto podlaskich hodowców. Na wystawie zaprezentowaliśmy naszą ofertę maszyn rolniczych na stoiskach dilerów z województwa podlaskiego: Max-Rol, Agro-Rolnik, Fricke.

Hitem Wystawy została nasza zgrabiarka FALCO2. Komisja konkursowa doceniła innowacyjną konstrukcję maszyny. Zgrabiarka podbieraczowo-taśmowa wyróżnia się parametrami technicznymi i funkcjonalnością.

Zgrabiany materiał podbierany jest przez podbieracz, który następnie bez kontaktu sprężystych palców z podłożem, delikatnie go podnosi i podaje na przenośnik. Na taśmie przenośnika nienaruszony materiał jest w całości transportowany poprzecznie do kierunku jazdy i odkładany na formowany wał. Szerokość grabionego wału dopasowana jest do szerokości roboczej maszyny zbierającej. Zgrabiarka FALCO2 sprawdzi się doskonale podczas zbierania pokosu traw, słomy, roślin motylkowych, jak również delikatnych roślin strączkowych.

Obecnie w Polsce, Francji, Niderlandach i Stanach Zjednoczonych trwają testy prototypowej wersji FALCO2.

Zadaj pytanie