06.12.2023
Kategoria: Wydarzenia
Wydrukuj
Tegoroczna edycja największych na świecie targów rolniczych Agritechnica zakończyła się rekordową frekwencją – ponad 470 tys. zwiedzających ze 149 krajów.

SaMASZ przygotował nowości produktowe, nad którymi prace trwały przez ostatnie miesiące. Połączenie nowego designu maszyn wraz z odświeżoną kolorystyką wywołały pozytywny odbiór zarówno wśród importerów i dealerów SaMASZ z całego świata, jak i samych użytkowników maszyn odwiedzających stoiska.

Podczas targów zaprezentowanych zostało kilkanaście nowości na dwóch stoiskach: zielonkowym i komunalnym. Wśród nowości na stoisku maszyn zielonkowych znalazł się m.in. zestaw kosiarek KDD 911 STH ISOBUS, wyposażona w certyfikowany system AEF ISOBUS, dzięki któremu sterowanie pracą zestawu tych kosiarek i ich obsługa mogą odbywać się z poziomu wyświetlacza dowolnego ciągnika zgodnego z ISOBUS. Dodatkowo, zestaw przystosowany jest do pracy z ciągnikiem wyposażonym w hydraulikę LoadSensing, co ma istotne znaczenie w pracy z kosiarkami wyposażonymi w napędzane hydraulicznym transportera pokosu. Inne maszyny, które zostały pokazane podczas targów, to m.in.:

  • kosiarka czołowa dyskowa Alpina 262,
  • kosiarki czołowe dyskowe XDF 341SH i XDF 341WH,
  • kosiarka tylna dyskowa Samba 240W,
  • kosiarka dyskowa tylna XT 340W,
  • kosiarka bijakowa Mamut 860 Twin,
  • przetrząsacz SaMASZ P12-1330T,
  • zgrabiarka grzebieniowa Twist 710,
  • zgrabiarka 2-karuzelową Z2-960 (nowa linia).

Swoją premierę miały również maszyny w sektorze komunalnym, były to m.in. nowości takie jak: kosiarka bijakowa Vino 110, Nano 150H z napędem hydraulicznym, Mido 200 czy kosiarka bijakowa tylno-boczna KBRP 250. Spośród maszyn do zimowego utrzymania ruchu, największym zainteresowaniem cieszył się pług NIX 400.

Podczas targów zorganizowana została konferencja prasowa, której uczestnikami byli dziennikarze z różnych części świata. W trakcie konferencji omówiono powody zmiany kolorystyki maszyn, najnowsze inwestycje firmy – m.in. oddaną do użytku w lipcu 2023 halę magazynowo-laserową oraz plany rozwoju na najbliższe lata, włączając w to ekspansję eksportową. Z uwagi na fakt, że na początku roku 2024 minie 40 lat od momentu powstania firmy SaMASZ – Karol Wdziękoński, dyrektor marketingu i sprzedaży, przedstawił także kroki milowe firmy. Równolegle miało także miejsce uroczyste przystąpienie SaMASZ do największego europejskiego stowarzyszenia maszyn rolniczych – VDMA w Niemczech. "Cieszę się, że udało nam się konsekwentnie dalej europeizować naszą unikalną sieć branżową. Dzięki firmie Samasz zyskaliśmy nowego, dynamicznego członka, który wzbogaci naszą społeczność" - powiedział Tobias Ehrhard, dyrektor zarządzający VDMA.

Innym eventem zorganizowanym przez SaMASZ był tzw. wieczór Ameryki Południowej, podczas którego nagrodziliśmy naszych najbardziej aktywnych importerów z tego kontynentu – Argentyny, Urugwaju oraz Paragwaju.

Zadaj pytanie